Aktualności

Grupa Grimaud

logo grimaud

Stabilność marki CHOICE GENETICS gwarantuje obecność w ramach operującej globalnie GRUPY GRIMAUD, specjalizującej się w genetyce wielu gatunków zwierząt. Zaplecze naukowe i kapitałowe grupy zapewnia ciągły postęp genetyczny świń, w oparciu o najnowszą wiedzę naukową, zweryfikowaną na fermach hodowlanych całego świata.

Czytaj więcej

Najnowszy knur w ofercie CHOICE: „Excelium”, wyróżniony prestiżowym tytułem „Innowacyjny Produkt Rolniczy 2019”.

Strategia genetyczna oraz rynkowa CHOICE w zakresie knurów opiera się na ofercie trzech zwierząt dedykowanych do różnych programów hodowlanych. Knura „P90” charakteryzuje przede wszystkim tempo wzrostu i krzepkość, knur „P81” rekomendowany jest w zakresie FCR oraz łagodności, wreszcie knur „P98”, którego cechuje wysokie oko polędwicy, konformacja i duża masa wyrębów głównych. Najnowszy knur w ofercie CHOICE nazwany „Excelium”, łączy najważniejsze cechy tych bardzo popularnych knurów, stając się jednym ze światowych liderów w zakresie całkowitej efektywności produkcyjnej.

Jesienią 2019 roku knur wyróżniony został prestiżowym tytułem „Innowacyjny Produkt Rolniczy 2019”.

Nowy knur jest najlepszą ilustracją przedstawionej w ubiegłym roku, globalnej misji marki CHOICE: „Caring for Life” [W trosce o życie]. Jeszcze bardziej niż do tej pory, akcentuje ona zobowiązanie do produkcji zwierząt zrównoważonych genetycznie. Grupa Grimaud [właściciel marki CHOICE] wyznaczył ścisłe ramy genetykom, przyczyniając się do unikatowego podejścia selekcyjnego „Natural Concept”.

- Excelium to wzorzec zrównoważonej genetyki - mówi Stanisław Niemyjski prezes zarządu CHOICE Polska – Ma wszelkie cechy by już wkrótce osiągnąć dominującą pozycję na krajowym rynku knurów, odpowiadającą pozycji loszki CG36 na rynku loch hodowlanych.

Czytaj więcej w artykule: "Excelium - knur nowej generacji" / kliknij 

Knur Excelium najnowszy knur na rynku

Centrum Genetyczne
Smólniki Osieckie
62-613 Osiek Mały
tel. +48 504 047 349
tel. +48 504 047 577
e-mail: cpn@choice-genetics.com