Aktualności

Grupa Grimaud

logo grimaud

Stabilność marki CHOICE GENETICS gwarantuje obecność w ramach operującej globalnie GRUPY GRIMAUD, specjalizującej się w genetyce wielu gatunków zwierząt. Zaplecze naukowe i kapitałowe grupy zapewnia ciągły postęp genetyczny świń, w oparciu o najnowszą wiedzę naukową, zweryfikowaną na fermach hodowlanych całego świata.

Czytaj więcej

Marka CHOICE GENETICS odzwierciedla ponad 100 lat wiedzy, doświadczeń oraz praktyki hodowlanej wybitnych europejskich i amerykańskich genetyków trzody chlewnej. Dzięki syntezie naukowego dziedzictwa takich firm jak Dekalb, Monsanto i Newsham (USA) oraz Pen Ar Lan (Francja), wyznaczamy dziś najwyższe standardy jakości w wielu kluczowych wymiarach hodowli świń, mających wpływ na ekonomikę produkcji oraz jakość kulinarną mięsa wieprzowego. To dlatego, jesteśmy dziś jednym z największych na świecie producentów genetyki trzody chlewnej.

mapa choice

Oferta

Nasze zwierzęta łączą w sobie najlepsze cechy związane z produktywnością i funkcjonalnością. Posiadamy w swojej ofercie lochę CG36, jedną z najpopularniejszych loch w Europie. Dzięki wieloletniej zróżnicowanej selekcji, wyróżnia się łatwością chowu, znakomitymi cechami macierzyńskimi, długowiecznością i odpornością.

Gama knurów rodzicielskich przystosowana jest z kolei do różnych potrzeb hodowców. Wszystkie zwierzęta Choice Genetics pozbawione są genu wrażliwości na stres n i genu RN-. Dla każdej linii produkcyjnej i celu hodowlanego nasz MULTISERWIS złożony z doświadczonych doradców genetycznych i żywieniowych, precyzyjnie definiuje orientacje genetyczne oraz program hodowlany. Konkretne potrzeby rynku, zawsze więc spotykają się u nas z konkretną ofertą.

Multiserwis

To właśnie kompetentny zespół doradców działających w ramach MULTISERWISU wyróżnia markę na rynku dostawców genetyki świń. Doradców genetycznych i żywieniowych wspierają specjaliści ds. produkcji, inseminacji macior oraz weterynarze. Współpraca z Choice Genetics nie kończy się na zakupie świń. Nikt lepiej niż my sami, nie zna specyfiki naszych zwierząt. To zespół MULTISERWISU odpowiedzialny jest za to, by hodowcy osiągali maksymalny potencjał genetyczny świń pod marką CHOICE GENETICS.

Realizujemy ten cel poprzez następujące działania:

  • dobór odpowiedniej genetyki świń do zidentyfikowanych celów hodowlanych
  • kontrola zarządzania fermą
  • kontrola środowiskowa na fermie
  • diagnostyka i kontrola jednostek chorobowych
  • rekomendacje produkcyjne i żywieniowe
  • kontrola produkcji na fermie
  • stała ocena rentowności produkcji i formułowanie zaleceń na przyszłość

Trafność idei powołania wysoce kompetentnego zespołu doradców, wspierających hodowców w pracy hodowlanej z trzodą chlewną, potwierdza duże zainteresowanie tą formą współpracy. Rosnące wyniki produkcyjne w hodowli świń CHOICE GENETICS to dla nas najlepszy dowód i satysfakcja.

Transport trzody chlewnej 

CHOICE GENETICS jest jedynym producentem genetyki trzody w Polsce, który posiada nie tylko własne centrum pozyskiwania nasienia, ale i profesjonalny tabor samochodowy do przewozu świń. Ważąc z jednej strony kosztotwórczą stronę utrzymywania własnego transportu, a z drugiej zapewnienie dobrostanu zwierząt i przede wszystkim bezpieczeństwa obiektów hodowlanych, uznaliśmy, że profesjonalizm wymaga od nas zapewnienia kontroli nad jakością transportowanych świń.

Transport zwierząt

 

Świat innowacji. Więcej możliwości

CHOICE GENETICS stosuje innowacje technologiczne zorientowane na wartości podkreślające unikatowe cechy fenotypowe w celu zwiększenia dokładności indeksu EBV (szacowanej wartości hodowlanej). Dzięki temu oferujemy hodowcom na całym świecie zwierzęta najwyższej klasy, wynik najbardziej aktualnej, dostępnej wiedzy z obszaru genetyki trzody chlewnej.

Dzięki innowacyjnemu nastawieniu przenikającemu kulturę zarządzania firmą oraz unikatowym technologiom – jak badanie tuszy świńskiej tomografem komputerowym – CHOICE GENETICS przyczynia się do przyspieszenia rozwoju genetyki trzody chlewnej na świecie, będąc w stanie dostarczyć producentom zaawansowane genetycznie zwierzęta, które pod względem najistotniejszych parametrów hodowlanych, w tym przede wszystkim wydajności ekonomicznej, wyznaczają najwyższe światowe standardy.

CT Scanner narrow

 

multiserwis

Więcej o innowacyjnej platformie badawczej na: www.choice-genetics.com

 

Centrum Genetyczne
Smólniki Osieckie
62-613 Osiek Mały
tel. +48 504 047 349
tel. +48 504 047 577
e-mail: cpn@choice-genetics.com